BECAUSE OF THE WHEATHER CONDITION
TOP
Etkinlikler

“Sivil Havacılık Kulübü “Model Uçak ve Havacılık Eğitimi” Semineri”

Bazen hiçbir şey yapmasak da bir arada olmalıyız. Birbirimizi dinlemeli, anlamalı, duygularımızı paylaşmalıyız. 4-10 Mart haftası “Dünya Havacı Kadınlar Haftası” olarak bir farkındalık yaratmalı, kadın erkek demeden önemli günleri kutlamalıyız. İstanbul Esenyurt Üniversite’sinde Sivil Havacılık Kulübü olarak etkinliğimizin konusu model uçaktı; havacı kadınlar da hep aklımızdaydı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_0277-3-1024x683.jpg

2018 sonunda İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sivil Havacılık Kulübü İstanbul Havacılık Müzesi’ne düzenlediğimiz gezide öğrencilere eşlik eden Ali İbrahim Önsoy Hoca, bu kez 5 Mart 2019 tarihinde İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sivil Havacılık Kulübü’nün düzenlediği  “Model Uçak ve Havacılık Eğitimi” seminerini düzenledi. Üniversitenin Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Bölümü öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen seminerde, havacılığın gelişimi, model uçağın havacılık tarihinde gelişimi, model uçak yapımı ve model uçağın uçurulması  ve model uçak eğitimleri hakkında bilgi edinildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_0293-1024x683.jpg

Seminerde edinilen bilgilerle İstanbul Esenyurt Üniversite’sinde model uçağa ilgili öğrenciler Ali İbrahim Hoca’nın Avcılar Gençlik Eğitim Merkezi’ndeki Model Uçak Eğitimi kurslarına kayıt yaptırdı. Havacılığa meraklı öğrencilerimizin eğitimlerde yapacakları model uçakları merakla bekliyoruz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_0300-1024x683.jpg

Ali İbrahim Hoca tarafından hediye edilen bir model uçak da üniversitemizin havacılık bölümlerine ait uçak sınıfında yerini aldı. Katılımlarından dolayı Ali İbrahim Önsoy Hoca’ya teşekkür ediyoruz.

«

»

2 COMMENTS
 • Can EREL

  11 ay ago

  Geçmiş Havacı Kadınlar Haftası kutlu olsun

  Ne güzel bir etkinlik; ne mutlu sana sevgili Gülaçtı, ne mutlu sevgiliAli İbrahim beye, ne mutlu İbugün stanbul Esenyurt Üniversitesi Sivil Havacılık Kulübü üyesi olup yarın meslektaşım olmaya hazırlanan sevgili öğrencilere
  …kutlarım her birinizi; sağlık, huzur, şans ve başarı dilerim

 • Osman Çelik

  2 ay ago

  Ahşap model uçak setini nereden alabilirim

Bir Cevap Yazın