BECAUSE OF THE WHEATHER CONDITION
TOP
Havacılık İle İlgili Kitaplar

“MOJO – İç Dünyanızı Keşfedin”

“Mojoyu hayatımızda nasıl yaratacağız, nasıl koruyacağız, ona yeniden ihtiyaç duyduğumuzda nasıl yeniden yakalayacağız?”

Marshall GOLDSMITH

Marshall Goldsmith tarafından kaleme alınan “Mojo” adlı kitap, içeriği havacılık ile ilgili bir kitap değildir. Havacılık sektörüne önemli katkısı olan TAV Havalimanları Holding tarafından çalışanları için yayınlanmıştır. Her yıl çalışanlar tarafından seçilen bir kitabı yayınlayan TAV Havalimanları Holding, 2011 yılında da “Mojo”yu yayınladı.

TAV, “Mojo” su çok yüksek olan insanların çalıştığı bir şirket olduğunu ifade eden TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Dr. Sani Şener, şirketlerin bilgi sermayelerinin en önemli bölümünün çalışanların bilgi, deneyim ve kişiliklerinden oluştuğunu vurguluyor. Türk insanının iyi yönetildiği ve hakkı verildiği zaman çok büyük işler yapacağına inandığını; bu kitabın da Türkiye ekonomisinde büyük payı olan kamu ve özel sektör çalışanlarının kişisel gelişimine katkıda bulunacağını belirtiyor.

Peki MOJO nedir?

“Mojo” şu anda yaptığımız şeye yönelik, içimizde başlayan ve dışımıza yayılan pozitif ruhtur.

Yaptığımız şeye yönelik pozitif duygular içimizden geliyorsa Mojo görünür olur ve diğerlerinin görebileceği kadar aşikâr hale gelir. Yani bizim kendimizi -ve yaptığımız şeyi- nasıl algıladığımızla, diğerlerinin nasıl algıladığı arasında fark olmaz. Bu kitap sayesinde de Mojo’yu hayatımızda nasıl yaratacağız, nasıl koruyacağız, ona yeniden ihtiyaç duyduğumuzda nasıl yeniden yakalayacağız? sorularının cevaplarını Goldsmith’in kaleminden okuyarak, kendi hayatınızı yeniden keşfediyorsunuz.

TAV Havalimanları Holding’in yayınladığı bu kitap, havacılık sektöründe çalışanların mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Çalışanların sahip oldukları unvanlar, çalıştıkları işletmeler, büyük markaların ışığında çalışmalarını devam ettirmeleri… Bu kitap sayesinde “kendi markanız olmak” ve “kurumsal bir markanın parçası olmak” arasındaki farkı ayırt edecek ve kendinizi geliştireceksiniz.

“Mojo” adlı kitabı okuyup, mojonuzu kontrol altında tuttuğunuzda elde edeceğiniz ve öğreneceğiniz bazı bilgiler aşağıdaki gibidir.

  • Kim Olduğunuzu Anlamlandırmak
  • Başarı: Başarıyı Kolaylaştırmak
  • İtibar: Kendi Hikâyenizin Kontrolünü Ele Geçirmek
  • Kabul Etmek: Değiştirebileceklerini Değiştir, Değiştiremeyeceklerini Serbest Bırak
  • Kendine Yardım Etmenin Ötesine Geçmek

Kitap: “Mojo” Marshall Goldsmith, Kapital Medya Hizmetleri A.Ş., Aralık 2010.

«

»

Bir Cevap Yazın