BECAUSE OF THE WHEATHER CONDITION
TOP
Havacılık İle İlgili Kitaplar

“Yüksek İrtifa — Yerelden Küresele THY’nin Başarı Öyküsü”

“Basın müşaviri olarak görev yaptığım 11 yıl boyunca Türk Hava Yolları’nda birçok isimle çalıştım. Yönetim kurulu başkanından kabin memuruna kadar birçok kişi ürettikleriyle bu kitabın ortaya çıkmasını sağladı. İsimleri tek tek yazsam onlarca sayfa yetmez. Teşekkürün en büyüğü onlara…”

Dr. Ali GENÇ

Türk Hava Yollarının 83 yıllık geçmişinde üç önemli nokta olduğunu belirten Ali Genç, kaleme aldığı “Yüksek İrtifa” adlı kitabında, THY tarihindeki üçüncü ve tarihi önemdeki dönüm noktasını ele almıştır. 2003 – 2015 yılları arasındaki, THY’nin bölgesel bir taşıyıcıdan küresel bir havayolu markasına dönüşümün yaşandığı bu yılları, bir dönemin hikâyesi olarak gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlamıştır.

2005-2016 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Basın Müşaviri olarak görev yapan Genç, THY hakkındaki yayın eksikliğinin giderilmesine büyük katkı yapmıştır. Ve daha önce kaleme alınmayan bir başarı öyküsünü yazmıştır. Altı bölümden oluşan kitabın bölüm başlıkları aşağıdaki gibidir.

1.Bölüm: On Üç Yılda Bir Düna Markası Nasıl İnşa Edildi? (2003 – 2015)

2.Bölüm: Güçlü Network Güçlü Transfer Merkezi

3.Bölüm: Ürünü İyileştirmek İlk Hedef

4.Bölüm: Yerelden Küresele Marka Yolculuğu

5.Bölüm: Yol Kazaları ve Krizler

6.Bölüm: 2023 Hedefine Doğru

Ali Genç kimdir?

1970 yılında Sinop’ta doğan Genç, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. , İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo-TV Sinema Bölümünde doktorasını tamamladı. 1993-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda Genel Müdür Uzmanı, Show TV’de Haber Müdürü, Star TV’de Haber Koordinatörü olarak görev aldı. 2000-2002 yılları arasında Akşam gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. 1993-2003 yılları arasında TRT, Show TV, Star TV’de yayınlanan Ateş Hattı programının koordinatörlüğünü de yapan Genç, 2005-2016 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Basın Müşaviri olarak görev yaptı. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünde yardımcı doçent olarak görevini sürdürüyor.

Televizyon haberciliği, televizyon haber programcılığı, görsel metin etiği, kurumsal iletişim, kurum sözcülüğü, kriz yönetimi ve iletişimi alanlarında çeşitli şirketlere danışmanlık yapan Genç’in, Radyo Televizyon Haberciliği ve Televizyon Haberlerinde Görsel Metin Etiği adıyla yayınlanan iki kitabı bulunuyor.

Kaynak: Ali GENÇ “Yüksek İrtifa – Yerelden Küresele THY’nin Başarı Öyküsü” ALFA Basım Yayım, İstanbul 2016.

«

»

Bir Cevap Yazın