BECAUSE OF THE WHEATHER CONDITION
TOP
Akademik

“Göç Uzmanlığı Sertifikasyon Eğitimi”

24 – 25 Ağustos 2019 tarihlerinde University İstanbul tarafından Türkiye’de ilk kez “Göç Uzmanlığı Sertifikasyon Eğitimi” programı yapıldı. T.C. İstanbul Üniversitesi ile yapılan işbirliği sonucunda, İstanbul Üniversitesi Prof.Dr.Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca eğitimler verildi.

Türkiye’de ilk kez yapılan Göç Uzmanlığı Sertifikasyon Eğitimi” programı kapsamında “Seyahat ve Uçuş Planlaması” eğitimi vermek benim için oldukça heyecanlıydı. Ülkemizin gerek coğrafi konumu itibariyle gerek uluslararası ilişkiler, politik kararları ve artan ekonomik gücüyle göç hareketlerinin önemi giderek artmıştır. Bu kapsamda yapılan bir çalışmada yer almak güzeldi.

Sertifikasyonun amacı, ülkemizde artan göç hareketlerinde, kurumla bağlantılı olan kişilerin uzmanlık bilgisine sahip olmaları ve bu doğrultuda yenilenmeye ve uluslararası işbirliğine açık, güncel bilgileri ve gelişmeleri yakından takip eden kişileri yetiştirmektir. Bu amaçla ilk kez düzenlenen sertifika programında katılımcılar çoğunlukla danışmanlık şirketi çalışanları, sigortacılar ve avukatlardı. Eğitimlere iki gün boyunca gelen tüm katılımcılar, İstanbul Üniversitesi tarafından “Göç Uzmanlığı Sertifikası” almaya hak kazandı.

«

»

1 COMMENT
 • Can EREL

  2 ay ago

  Emeklerine teşekkürler, sevgili Gülaçtı; hava ulaştırması alanında gerçek biri entelektüel emeçisin…
  ….dilerim kariyerin kısa sürede gelişir, etki alanın artar ve kendin gibi inançla hizmet eden meslektaşlarımızı yetişrerek endüstrimizin gelişimine daha fazla katkı sağlarsın… Sonucun keyfini de yüca Türk Milleti sürer…

  Güzel haberlerini, bitimsiz başarı dileğimle beklerim
  .

Bir Cevap Yazın